Доведена ефективність;
Помітне зниження рівня вільного білірубіну вже в першу добу після початку лікування;
Зменшення ризику розвитку ускладнень гіпербілірубінемії;
Неінвазивність;
Безпека;
Доступність;
Можливість продовження грудного вигодовування дитини.
У домашніх умовах часто використовують портативні фототерапевтичні опромінювачі у вигляді лампи-човника, ковдри або матрацика, які не вимагають застосування захисних окулярів та прості у застосуванні. Вони максимально близько розташовані до шкіри дитини, що забезпечує хороший терапевтичний ефект. Переваги фототерапії в лікуванні жовтяниці новонароджених: Доведена ефективність; Помітне зниження рівня вільного білірубіну вже в першу добу після початку лікування; ризику розвитку ускладнень гіпербілірубінемії; Неінвазивність; Безпека; Доступність; Можливість продовження грудного вигодовування дитини. При використанні сучасних ламп для лікування неонатальної жовтяниці побічні ефекти виникають вкрай рідко. Але вони іноді виявляються і до них потрібно бути готовими. Усі побічні ефекти поділяють на місцеві (сухість шкіри, лущення, незначні висипання) та системні (почастішання та розрідження випорожнень, гіпертермія, дегідратація). Порадьтеся зі своїм лікарем, і він підкаже, як мінімізувати ймовірність подібних проблем або якщо вони вже з'явилися, максимально швидко покращити стан малюка.
Ядерна жовтяниця може мати кілька стадій. Залежно від провокуючої причини та терміну гестації дитини час прояву та перебіг хвороби дещо відрізняється. Для недоношених дітей характерні:
Асфіктична стадія. У цей час новонароджений загальмований, млявий, відмовляється від годівлі, неадекватно реагує зовнішні подразники. Через знижений рівень кисню в крові дитина починає занурюватися в стан глибокої гіпоксії: шкіра набуває синюшного кольору, дихання стає поверхневим і неефективним, відзначаються тривалі зупинки дихання, короткочасні судоми. та шиї, а також порушенням дихання, пронизливим та монотонним криком немовляти. У доношених дітей часто немає можливості чітко диференціювати стадії білірубінової енцефалопатії між собою через швидке наростання симптоматики. У будь-якому разі діти з такими симптомами вимагають негайної госпіталізації та проведення комплексу лікувальних заходів.
Найефективнішим та доведеним методом нейтралізації токсичного білірубіну вважається фототерапія. Для цього батьки беруть у прокат фотолампи, під дією яких білірубін розпадається на нетоксичні похідні, після чого виводиться з організму, і стан дитини суттєво покращується. . Іноді малюк потребує навіть переливання крові. Додатково лікар може призначити і прийом медикаментів. Це можуть бути препарати з жовчогінною дією, що стимулюють виведення білірубіну з організму, а також ентересорбенти, завдяки яким білірубін не всмоктуватиметься під час просування калових мас кишечником.