Патологічна жовтяниця новонароджених

Патологічна жовтяниця новонароджених – це стан, який потребує активних дій із боку медичного персоналу. В цьому випадку не можна чекати, поки організм впорається самостійно, адже чим раніше розпочато лікування, тим менший ризик ускладнень та негативних наслідків.

Патологічна жовтяниця та її різновиди
 
Якщо говорити дуже спрощено, то до патологічної жовтяниці відносять всі ті випадки підвищення рівня білірубіну в організмі, які спричинені не його незрілістю у певний період, а будь-якими іншими причинами.

Так, до патологічних варіантів жовтяниці можна віднести такі її види:

Рання жовтяниця (до 36 годин після народження);
Пізня жовтяниця (після 7 дня життя);
Затяжна жовтяниця (після 14 днів життя у доношених діток і 21 днів у недоношених без тенденції до зниження рівня білірубіну в крові).
Також до патологічних форм відноситься і ускладнена фізіологічна жовтяниця, при якій рівень білірубіну в крові різко зростає. Це проявляється швидким поширенням жовтяничності нижче пупка на кінцівки, стопи та долоні дитини, збільшенням її селезінки та печінки, загальним порушенням стану аж до загальмованості та пригнічення рефлексів.

Ще складніші форми патологічної жовтяниці, які вимагають особливого лікування, це такі стани:

Синдром Жільбера – спадкове захворювання, при якому порушується робота печінки та процеси обміну білірубіну.
Жовтяниця при гіпотиреозі, яка виникає через порушення в роботі щитовидної залози. Така жовтяниця триває не менше трьох тижнів і може бути додатково діагностована за підвищеним рівнем холестерину в крові.
Гемолітична хвороба новонароджених може початися ще внутрішньоутробно і після народження дитини виявитися сильною білірубіновою інтоксикацією.

Як лікують патологічну жовтяницю?
  
Будь-які прояви жовтяниці, які не вписуються в рамки фізіологічної незрілості організму, лікарі визначають як патологічний стан, при якому потрібний регулярний контроль рівня білірубіну та постійне спостереження досвідченим педіатром-неонатологом за фізичним станом дитини.

Але не варто хвилюватися, сучасні методики лікування дозволяють успішно впоратися навіть із складними формами жовтяниці новонароджених.

Кваліфікований лікар-педіатр зможе розібратися в причинах виникнення жовтяниці, щоб якнайшвидше і без негативних наслідків для здоров'я впоратися з цією проблемою.

Насамперед, тут на допомогу, як і за фізіологічної жовтяниці, може прийти прокат фотолампи для лікування жовтяниці в домашніх умовах. Крім того, додатково може бути призначене медикаментозне лікування та інші терапевтичні процедури.

Патологічну жовтяницю діагностують не лише на вигляд і стан дитини. Обов'язковим є аналіз крові на вміст білірубіну.

Так, при ранній жовтяниці білірубін піднімається вище 86 мкмоль/л, що не є нормою для перших 36 годин життя дитини. Якщо минуло вже понад 36 годин після пологів, то такою відміткою є 220 мкмоль/л для доношених дітей. Що стосується дітей, що народилися раніше терміну, тут норми можуть бути іншими, виходячи зі ступеня їхньої недоношеності та стану в цілому.

Також патологічну жовтяницю діагностують, якщо фізіологічна триває більше двох тижнів навіть за не надто високого рівня білірубіну. Ще один тривожний симптом – хвилеподібний перебіг жовтушки.

Адреса

м. Київ
вул. Маршала Гречка 13, оф.


Контакти

Viber: 063 139 31 72
Телефон: 063 139 31 72

Посилання

Наш канал YouTube
Статті
Прокат

Графік роботи

Заявки приймаються цілодобово.

Час доставки:
пн-пт - 15:00-20:00
сб - 12:00 - 19:00
нд - вихідний.