Найчастіші причини появи жовтяниці новонародженого

Зіткнувшись з жовтяничкою у новонародженої дитини, батьки запитують себе не тільки як з нею впоратися, але і чому так відбувається.

Причини появи жовтяниці у новонароджених


У новонароджених рівень гемоглобіну набагато вищий, ніж у старших малюків.

Цей фетальний гемоглобін, який не пристосований до активного транспортування кисню, організм намагається замінити на «дорослого». Заміна фетального гемоглобіну – це патологія, а своєрідна адаптація організму дитини до нових умов життя.

Протягом першого року життя фетальний гемоглобін повинен повністю замінитися дорослим.

Якщо вміст білірубіну в крові виходить за позначку 256 мкмоль/л для доношених малюків і 171 мкмоль/л для недоношених дітей, розвивається стан, яким і називають жовтяничкою новонароджених.

Справа в тому, що білірубін повинен пройти обробку печінковими ферментами, після чого вже в нетоксичному стані природним шляхом з калом, сечею та жовчю повністю залишити організм дитини. Але так відбувається далеко не завжди, адже з багатьох причин дозрівання ферментів печінки може загальмуватися, а значить, білірубін не встигатиме перероблятися і почне накопичуватися в шкірі та слизових оболонках, викликаючи їхню жовтушність.

Які причини можуть затримувати транспортування білірубіну?

Прискорений процес руйнування фетального гемоглобіну, при якому одразу вивільняється велика кількість білірубіну;
Незрілість ферментативної системи печінки, внаслідок чого обробка білірубіну затягується;
Нестача білка в організмі, який транспортує білірубін у печінку.

Крім того, зауважимо, що оскільки жовтяниця – це найчастіше симптом, а не окремий діагноз, такий стан може свідчити і про патологію. Поява жовтизни шкіри і слизових оболонок може говорити про спадкові захворювання крові, які призводять до надмірного гемолізу еритроцитів (мікросфероцитоз, гемоглобінопатія, гемолітична анемія), інфекціях, неонатальному сепсисі, холестазі, атрезії жовчних ш. Патологічна жовтяниця може бути результатом генетичних збоїв або ферментопатії (синдром Жільбера, Кріглера-Найяра).

Конфлікт по групі крові у матері та дитини;
Недоношеність;
Низька вага при народженні;
Недостатнє харчування дитини;
Часту блювоту;
Кефалогематоми;
Підшкірні крововиливи;
Поліцитемія.

Розібратися з точною причиною жовтяниці новонароджених, щоб призначити найбільш швидкий та ефективний метод лікування зможе лікар після уважного огляду, збору анамнезу та проведення додаткових аналізів.

Адреса

м. Київ
вул. Маршала Гречка 13, оф.


Контакти

Viber: 063 139 31 72
Телефон: 063 139 31 72

Посилання

Наш канал YouTube
Статті
Прокат

Графік роботи

Заявки приймаються цілодобово.

Час доставки:
пн-пт - 15:00-20:00
сб - 12:00 - 19:00
нд - вихідний.