Ядерна жовтяниця новонароджених

Жовтяниця новонароджених – це проблема, з якою стикаються дуже багато малюків та їхні батьки. Але, якщо фізіологічна жовтяниця безпечна з часом зазвичай проходить сама по собі, ядерна форма жовтяниці, яку також називають білірубіновою енцелофапатією, вимагає термінової медичної допомоги.

Справа в тому, що при ядерній жовтяниці рівень білірубіну настільки високий, що впливає не лише на шкіру, а й на центральну нервову систему. В результаті токсини, досягаючи головного мозку, можуть викликати загальне погіршення стану, судоми та багато інших проблем зі здоров'ям. Якщо не допомогти організму малюка знизити рівень білірубіну, ядерна жовтяниця може спричинити важкі ускладнення аж до глухоти, сліпоти, розумової відсталості та дитячого церебрального паралічу.

Але не варто лякатися! Сьогодні ядерна жовтяниця успішно і без будь-яких негативних наслідків лікується завдяки своєчасній діагностиці та ефективним методикам зниження рівня білірубіну в крові.

По-перше, ядерна жовтяниця може виникати при вроджених проблемах з ферментативною системою печінки, внаслідок яких порушуються процеси транспортування та обміну прямого та непрямого білірубіну в організмі.
По-друге, така проблема може бути викликана підвищеною проникністю гематоенцефалічного бар'єру, а також гіпопротеїнемією або іншими захворюваннями крові.
По-третє, рівень білірубіну може різко зростати при сепсисі, прийомі гепатотоксичних лікарських засобів, деяких інфекційних захворюваннях та внаслідок онкогематологічних процесів.
По-четверте, у групі ризику знаходяться недоношені діти та діти, які мають конфлікт щодо групи крові з матір'ю.

Поява жовтяничності шкірних покровів, слизових оболонок, склер у першу добу після народження;
Загальмованість дитини;
Млявість, сонливість;
Зниження м'язового тонусу зі швидкою зміною на гіпертонус м'язів-розгиначів (найбільш характерна для постановки діагнозу поза із закиданням голови назад);
Порушення дихання з епізодами апное;
Збільшення печінки та селезінки;
Напруження тім'ячка.

Ядерна жовтяниця може мати кілька стадій. Залежно від провокуючої причини та терміну гестації дитини час прояву та перебіг хвороби дещо відрізняється. Для недоношених дітей характерні:

Асфіктична стадія. У цей час новонароджений загальмований, млявий, відмовляється від годівлі, неадекватно реагує зовнішні подразники. Через знижений рівень кисню в крові дитина починає занурюватися в стан глибокої гіпоксії: шкіра набуває синюшного кольору, дихання стає поверхневим і неефективним, відзначаються тривалі зупинки дихання, короткочасні судоми.
Спастична стадія проявляється тонічним напругою всіх м'язів-розгиначів, особливо голови та шиї, а також порушенням дихання, пронизливим та монотонним криком немовляти.
У доношених дітей часто немає можливості чітко диференціювати стадії білірубінової енцефалопатії між собою через швидке наростання симптоматики. У будь-якому разі діти з такими симптомами вимагають негайної госпіталізації та проведення комплексу лікувальних заходів.

Найефективнішим та доведеним методом нейтралізації токсичного білірубіну вважається фототерапія. Для цього батьки беруть у прокат фотолампи, під дією яких білірубін розпадається на нетоксичні похідні, після чого виводиться з організму і стан дитини суттєво покращується.

При тяжкому стані новонародженого може знадобитися введення через крапельниці сольових розчинів та 10% глюкози. Іноді малюк потребує навіть переливання крові.

Додатково лікар може призначити прийом медикаментів. Це можуть бути препарати з жовчогінною дією, що стимулюють виведення білірубіну з організму, а також ентересорбенти, завдяки яким білірубін не всмоктуватиметься під час просування калових мас кишечником.

Адреса

м. Київ
вул. Маршала Гречка 13, оф.


Контакти

Viber: 063 139 31 72
Телефон: 063 139 31 72

Посилання

Наш канал YouTube
Статті
Прокат

Графік роботи

Заявки приймаються цілодобово.

Час доставки:
пн-пт - 15:00-20:00
сб - 12:00 - 19:00
нд - вихідний.